Özel Sağlık Hastanesi - Teknoloji ve Tecrübe Bir Arada

Op. Dr. Ömür Çerçi

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Özel Sağlık Hastanesi - Teknoloji ve Tecrübe Bir Arada

1989 yılında İzmir Atatürk Lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesine girmiş ve 1995 yılında başarıyla mezun olmuştur.2001 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinden Üroloji Uzmanı olarak  mezun olmuştur.

2002 -2022 yılları arasında Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmıştır. Çok sayıda komplike açık ve endoskopik ameliyatlar gerçekleştirmiştir. Birçok Ulusal ve Uluslararası eğitim programlarına katılmış bilgi ve tecrübesini arttırmıştır.

Halen İzmir Özel Sağlık Hastanesi’nde, Prof Dr. Burak Turna önderliğinde kurulan Cerrahi ekibin bir üyesi olarak Üroloji Uzmanı görevi yapmaktadır.

Aldığı Eğitimler 

2006  European Association of Urology congress, Paris-France, 21st Annual EAU congress

2009  Brussells European Andrology congress

2010 London EAU prostatic cancer treatment education

2011 European Association Of Urology congress,Vienna Austria,26 Annual EAU congress

2012 de Leuven,Belgium, European Stars course

2013 European Association of Urology,Milan Italy,28th Annual EAU congress

2018 European Association of Urology ,Cophenhagen,19th international EAUN meeting

2019 European Association of Urology,Barcelona Spain,34th Annual  EAU congress

Ülkemizde  Türk Üroloji Derneği ve Ürolojik Cerrahi Derneği'nin her yıl düzenlediği yıllık Türk Üroloji kongrelerine düzenli olarak katılım sağlamaktadır.

2003 yılında Astra-Zeneca ilaç firmasının düzenlediği bilimsel makale yarışmasında 3.lük ödülü kazanarak 1 ay süreyle İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında Cerrahi eğitim almıştır.

2012 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Üroloji bölümünde Tranrektal Prostat Biyopsi kursuna katılmış, 2 ay süreyle eğitim almıştır.

2014 yılında İzmir Ege  Üniversitesi Üroloji Kliniğinde 6 ay süreyle endoskopik cerrahi eğitimi almıştır. Ege Üniversitesinde düzenlenen kadavra cerrahi kursuna katılmıştır.

2022 yılında İzmir Celal Bayar Üniversitesi Üroloji kliniğinde MR Füzyon Biyopsi Eğitimi almıştır.

Üroloji alanında teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Uzmanlıkları

Prostat Hastalıkları

♦  Benign Prostat Hiperplazisi (BPH), Prostat Kanseri(Pca), Prostatın iltihabi hastalıkları(prostatit). Endoskopik(Transüretral rezeksiyon ameliyatları), (TUR) operasyonları yaklaşık 3000 ameliyat), Holep laser cerrahisi, MR Füzyon Prostat Biyopsi

Mesane Hastalıkları

♦  (mesane tümörleri, mesanenin benign lezyonları, mesane taşları endoskopik tedavisi,divertikülleri). TUR mesane tümörü ameliyatı (yaklaşık 1500 operasyon gerçekleştirmiştir.)

Üriner Sistem Taş Hastalıkları

♦   Endoskopik üriner sistem taş hastalıkları tedavisi (Üreterorenoskopi ile laser taş kırılması (URS) ameliyatı – yaklaşık 1000'in üzerinde ameliyat gerçekleştirmiştir.)

Erkek İnfertilitesi 

♦   Erkek kaynaklı infertilite tedavileri. (varikoselektomi, hidroselektomi ameliyatları. 1000 hastalık bir ameliyat serisi bulunmaktadır.)

Androloji

♦  Erkek kaynaklı cinsel işlev bozuklukları. Erektil disfonksiyonu olan hastalarda medikal tedaviler ve  penil protez ameliyatları, penis eğriliği düzeltilmesi gibi rekonstrüktif penis cerrahileri.

Fonksiyonel Üroloji

♦  Kadınlarda üriner inkontinans (idrar kaçırma) ameliyatları(TOT)

Sünnet

♦  Çocuklarda özellikle sünnet (15.000 üzerinde sünnet operasyonu gerçekleştirmiştir) Sinir Koruyucu Estetik Sünnet cerrahisi yapmaktadır. İnmemiş testis operasyonları ile ilgilenmektedir.

 

Doktorlarımız