Özel Sağlık Hastanesi - Teknoloji ve Tecrübe Bir Arada

Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu (TSS ANLAŞMASI İÇİN 02329777700 ARAYINIZ)

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Özel Sağlık Hastanesi - Teknoloji ve Tecrübe Bir Arada

7 Ağustos itibariyle İzmir Özel Sağlık Hastanesinde görev yapmaya başladım, hastaneden CV'mi istediler, yazayım dedim baktım ki hayatımı yazmışım. 

Bir kadın doktorun hayatı kolay geçmiyor. Binbir emek ve mücadele ile geçen yıllarımın özetini sizlerle de paylaşmak istedim.

Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu
Dr Çalıkoğlu 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1998 yılında da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalından uzmanlığını almıştır.  2000 yılında İsviçre hükümeti tarafından burslu olarak ödüllendirilen Dr Çalıkoğlu Cenevre Kantonu Üniversite Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nde bir yıl çalışmıştır. Bu süre zarfında temel laboratuvar araştırmaların yanı sıra bilgisayarlı dermatoskopi, lazer cerrahisi, kozmetik dermatoloji ve pediatrik dermatoloji alanlarında özel eğitimler almıştır. 2003 yılında doçent olan Dr Çalıkoğlu 2004 yılında Ankara Mesa Özel Hastanesi Dermatoloji Bölümünü kurmuştur.  2014- 2018 yılları arasında kurucusu olduğu Ankara Özel Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümünde çalışmıştır. 2016-2018 yılları arasında Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapan Dr Çalıkoğlu 2018'de Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesine Dermatoloji profesörü olarak atanmıştır. 2018-2020 yılları arasında Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı, Dahili Tıp Bölümleri Başkanı ve Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 

Dr Çalıkoğlu 2020-2023 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.  Dermatoloji Anabilim Dalı bünyesinde 2022 yılında Tıbbi Estetik ve Kozmetoloji Ünitesini kuran Dr Çalıkoğlu üniversitenin çeşitli etik kurullarında ve Depark Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Prof. Çalıkoğlu 2022 yılında Tübitak Bigg proje desteği kapsamında “BSF larvalarından Sürüdürülebilir ve Çevre dostu Kozmetik Hammaddesi Üretilmesi” projesi ile Depark bünyesinde Hibiotek isimli bir Anonim Şirket kurmuştur. Dr. Çalıkoğlu’nun bu projesi aynı zamanda İzmir kalkınma ajansı tarafından verilen “Mavi yeşil dönüşüm” proje desteğini almaya hak kazanmıştır.  

Dr Çalıkoğlu ve arkadaşları 2021 yılında yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ile TİSK’in Ortak Yarınlar yarışmasında sürdürülebilir yaşam kategorisinde birincilik ödülü almışlardır. Ayrıca Tübitak Bigg projesinin çıktısı olan geliştirdikleri kozmetik hammadde için patent başvurusunda bulunmuş ve bu patent ISIF Teknofest 2023 Buluş Fuarında bronz madalya almıştır. 2023 yılında üniversiteden emekli olan Dr Çalıkoğlu halen İzmir Özel Sağlık Hastanesinde görev yapmaktadır.

Profesör Çalıkoğlu, 2010-2012 yılları arasında Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu üyesi, 2014-2018 yılları arasında Türk Dermatoloji Derneği sekreteri olarak görev yapan Dr Çalıkoğlu 2018-2021 yılları arasında Türk Dermatoloji Derneği’nin başkanlığını yürütmüştür. Halen Türk Dermatoloji Derneği uzmanlık sonrası eğitim kurulu olan DUSEK ve Teledermatoloji çalışma gruplarının başkanıdır. Prof Çalıkoğlu Avrupa Dermatoloji Board sınavları düzenleyen UEMS’in de Türkiye temsilcisidir. 

Profesör Çalıkoğlu'nun 100'ün üzerinde yayınlanmış bilimsel makalesi ve kitap bölümü bulunmaktadır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya konuşmacı olarak davet edilmiştir. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki erkek çocuk annesidir.


İlgi Alanları

 • Botulinum toksin uygulamaları (Kırışıklık, yüz inceltilmesi, diş sıkma ve terleme tedavileri)
 • Dolgu uygulamaları (Derin kırışıklıklar, biçim bozuklukları, yara izlerinin düzeltilmesi)
 • Mezoterapi (Paris ışıltısı, gençlik aşısı, nem aşısı vb) (Cilt gençleştirme, nem ve ışıltı kazandırma, leke tedavisi, saç tedavileri)
 • PRP (Trombositten zengin plazma) (Saç dökülmesi, cilt gençleştirme)
 • Kimyasal soyma (peeling) (Cilt gençleştirme, sivilce ve iz tedavisi)
 • Dermaroller ve Dermapen (Cilt gençleştirme, sivilce, leke ve iz tedavisi)
 • Lazer tedavileri (Q-Switched Nd:YAG lazer, fraksiyonel CO2 lazer, Dye lazer) (Leke tedavisi, dövme silme, tırnak mantarı tedavisi, siğil tedavisi, et beni tedavisi vb)
 • Mikro iğneli radyofrekans(altın iğne) (Cilt gençleştirme ve sıkılaştırma)
 • Tırnak batmaları tedavileri ve diğer tırnak cerrahisi
 • Alopesi areata-saç dökülmesi tedavileri (Difensipron-DPCP, cignolin ve diğer tedaviler)
 • Pediatrik Dermatoloji
 • Deri Alerjileri

Doktorlarımız