Özel Sağlık Hastanesi - Teknoloji ve Tecrübe Bir Arada

Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Özel Sağlık Hastanesi - Teknoloji ve Tecrübe Bir Arada

İlk, orta ve lise öğrenimini Akhisar'da tamamladı. 1974 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra İstanbul SSK Eyüp Hastanesinde Meslek Hastalıkları Kliniğinin kuruluşu aşamasında 7 ay çalıştı. 

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ''Mikrobiyoloji Tropikal Hastalıklar ve Parazitoloji'' Kürsüsünde yaptı.

İhtisas tezini hazırlarken çalışmalarında kendi buluşu olan bir yöntemi kullandığı için, tezi İstanbul Tıp Fakültesi Mecmuası'nın Atatürk’ün 100. Doğum yılı için hazırlanan özel sayısında yayınlandı.

1981 yılında İstanbul Üniversitesi'nden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji ABD'na naklen atandı. Burada Parazitoloji yüksek ihtisasının tamamlanması aşamasında maddi nedenlerle istifa ederek serbest çalışmaya başladı.

1982 yılında açtığı laboratuvarında 25 yıl çalışmalarını sürdürdü.

Bu süre içerisinde özellikle ''Renal Tbc'' konusunda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji ABD ile ortak çalışmaları olmuştur.

Aralık 2007’de laboratuvarını kapatmış, İzmir/Göztepe’de Özel bir Tıp Merkezinde Lab. Şefi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra mesul müdürlük görevini de beraberinde sürdürdü.

01.07.2011 tarihinde kliniğin Şifa Sağlık Grubu'na devredilmesinden sonra aynı görevlerle çalışmaya devam etti.  Nisan 2012'de Şifa Üniversitesi'ne katılmasından sonra da laboratuvarda Mikrobiyoloji uzmanı olarak görevini sürdürdü.

Haziran 2013'te öğretim görevlisi kadrosuna atandı. 2013-2014 öğretim yılından başlayarak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölüm sorumlusu oldu. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme teknikleri, Ameliyathane Hizmetleri ve Ağız ve Diş Sağlığı bölümlerinde Mikrobiyoloji, sterilizasyon ve parazitoloji dersleri verdi. 2014-2015 ve 2015-2016 dönemi öğrencilerinin mezuniyetini gerçekleştirdi.

2017 Nisan ayında İstanbul Sultangazi’deki Avrupa Tıp Merkezinde çalışmaya başladı ve 2019 nisan ayında ayrıldı.

2019 Nisan'da İzmir Narlıdere’de yeni açılan Ege İnci Cerrahi Tıp Merkezi'nde çalışmaya başladı ve 2021 nisan sonunda buradan ayrıldı. Bir süre Özel Ege Şehir Hastanesi Merkez Laboratuvarı'nda Mikrobiyoloji Uzmanı olarak çalıştı. Şu an Özel Sağlık Hastanesi’nde çalışmaktadır.

Bu arada Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Bilim Üniversitesi (CSU) ne yardımcı doçent olarak atandı.  

İstanbul Üniversitesi Mikrobiyoloji ABD’da mezuniyet sonrası eğitim programı dahilinde ‘’Virüslerin embriyonlu yumurta kültürü’’, "Virüslerin tanısında serolojik testler", "Bakterilerin bakteriyofaj tanımlamaları"  kurslarına katıldı.

Eğitim programı dahilinde "DAS (Dezenfeksiyon-Antisepsi ve Sterilizasyon)" seminerlerine katıldı.

Doktorlarımız